| Název: |
Vendelín Břitva a Bartoloměj Tlustofous - osudné ranní setkání |
| Autor: | Herrmann Ignát |
| Popis: | Česká grafická Unie Praha 1926, 120 exemplářů, brož 14 stran, 16°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Jitřní lov (verše z r. 1914-1916) |
| Autor: | Vrba Jan |
| Popis: | Jos. R. Vilímek Praha 1917, upravil M. Kaláb, poloperg. vazba 99 stran, 8°, výborně zachováno - soukromá dedikace |
| Název: |
Loďstvo vyplouvá |
| Autor: | Markusson Andreas |
| Popis: | Symposion Praha 1946, obálka Michael Florian (vevázána), polokož. vazba 310 stran, 8°, mírně odřené hrany hřbetu, malá skvrna na deskách; knižní blok - výborně zachován |
| Název: |
Stín Kříže |
| Autor: | Tharaudové Jeroným a Jan |
| Popis: | DP Praha 1924, obálka Pravoslav Kotík (vázána), polokož. vazba 156 stran, 8°, natržený hřbet, mírně odřené růžky desek; knižní blok - velmi dobře zachován |
| Název: |
Deset deka |
| Autor: | Čapek - Chod Karel Matěj |
| Popis: | Dp Praha 1927 jako první svazek ed. Slunovrat, 320 číslovaných výtisků - tento č. 72, 6 signovaných leptů V. Hřímalý, poloperg. vazba, 98 stran, 8°, odřené hrany a částečně vybledlé desky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
V městečku |
| Autor: | Philippe Charles Luis |
| Popis: | Symposion R. Škeřík Praha 1926, celopl. vazba a dřevoryty Jan Rambousek (8 celostr., na titulu a koncovka), 8°, 102 stran, vazba v dolní části předních desek mírně zvlněná - jinak výborně zachováno v pův. ochr. pouzdře |
| Název: |
Zlý vítr |
| Autor: | Dyk Viktor |
| Popis: | A. Novák Praha 1922, výzdoba a vazba? Hana Dostálová, celokož. ražená vazba, 46 stran, 8°, mírně odřené hrany desek - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Z končin pětilisté růže |
| Autor: | Třebízký Václav Beneš |
| Popis: | Vilém Šmidt Praha 1941, ed. Kytice IX. sv., 6 celostr. dřevorytů V. Štěch, redakce B. Beneš Buchlovan, polopl. vazba, obálka vevázána, 44 stran, 8°, mírně odřené hrany desek - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Vzpomínka na Maxe Švabinského |
| Autor: | Schimdt Jindra |
| Popis: | Klub filatelistů Kroměříž 1973, podpis autora, 2 grafické přílohy J. Schmidt, volné listy v papírovém přebalu, 50 stran, 8°, mirně ušpiněný přebal - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Básník a svět - Život, lásky a smrt básníka P.B. Shelleyho |
| Autor: | Mourois André |
| Popis: | Symposium Praha 1924, vazba C. Bouda, celopl. ražená vazba, 171 stran, 8°, velmi mírně natrž. hřbet - nahoře i dole mírně odřený - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Láska / Lilie z tvých zahrad, Viděl jsem duši ženy, Lesní pohádka, Zimní pohádka |
| Autor: | Rokyta Jan (Adolf Černý) |
| Popis: | Karel Reichel Praha 1929, titulní kresba Láďa Novák, brož 310 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Bajky |
| Autor: | Krylov Ivan Andrejevič |
| Popis: | ELK Praha 1947, dřevoryty Bohdan Lacina, brož 105 stran, 4°, mírně odřené hrany obálka, jinak dobře zachováno |
| Název: |
Stobarevná duha |
| Autor: | Kučera Eduard |
| Popis: | Aventinum Praha 1927, číslovaný výtisk 386/600, brož 99 stran, 8°, mírně otřepaná obálka, jinak dobře zachováno |
| Název: |
Moravský kumšt v košili |
| Autor: | Lasák Oldřich |
| Popis: | Fr. Obzina Vyškov 1926, ed. Obzinových tisků sv. 23, 430 číslovaných výtisků - tento č. 42, brož 59 stran, 4°, četné ilustr., na první a poslední straně drobné nevýrazné hnědé skvrny - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Táboři - Tragedie synů božích na hoře Táboře za jitra, poledne a západu |
| Autor: | Vlach Jakub |
| Popis: | A. Kvasnička Praha 1920 - ed. Duch času, ilustr. a úprava L. Šaloun, brož 75 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
1943 - Osm dřevorytů z německých věznic |
| Autor: | Synek Václav |
| Popis: | Okresní kulturně - propagační komise KSČ Kutná Hora 1947, úvodní slovo V. Fiala, volné listy v papírovém přebalu, folio, 250 číslovaných výtisků - tento č. 161, ulomený růžek přebalu - jinak dobře zachováno, na náhledu pouze výřez |
| Název: |
Staveniště Evropy - Kurs 33. |
| Autor: | Schwarz Rudolf |
| Popis: | Stará Říše 1936, brož 44 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Království Ježíše Krista - Kurs 42. |
| Autor: | Raulica Ct. Ventura de |
| Popis: | Stará Říše 1937, brož 84 stran, 8°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Zdali náboženství toliko ... |
| Autor: | Klár Aloys |
| Popis: | Stará Říše 1939, Dobré Dílo sv. 131., 830 výtisků, tento bez čísla, brož 74 stran, 8°, na obálce několik drobných hnědých skvrn - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Archy č. 6 |
| Autor: | |
| Popis: | Stará Říše 1947, přílohy - starý dřevoryt a kolor. Telč J.V.F, volné složky v papírovém přebalu, nečíslováno průběžně, dobře zachováno |
| Název: |
Začarovaná step |
| Autor: | A.V. Amfitěatrov |
| Popis: | L. Bradáč Praha 1924, Bibelot IX, brož 194 stran, 16°, natržený hřbet, otřepené kraje obálky, jinak dobře zachováno |
| Název: |
Světla a stíny |
| Autor: | Franěk Václav |
| Popis: | Nákladem vlastním, 300 čísl. výtisků, tento č. 72, brož 47 stran, 8°, dobře zachováno - podpis autora, |
| Název: |
Vlastní životopis |
| Autor: | Cellini Benvenuto |
| Popis: | Sfinx B. Janda Praha 1936, 40 čb. celostr. ilustrací a 1 mědirytina Cyril Bouda, polopergamen. vazba 473 stran, 4°, na str. 205 malá skvrna - jinak výborně zachováno, uloženo v karton. pouzdře |
| Název: |
Quijoti |
| Autor: | Brunner V.H. |
| Popis: | Dp Praha 1931 jako soukromý tisk, č. 3542, 26 kreseb, brož nestránkováno, 4°, zaprášená obálka, zlomený roh zadní strany desek a posledního listu, naprasklý hřbet, drobné hnědé skvrny na první straně - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Ballada dětská |
| Autor: | Neruda Jan |
| Popis: | Dp Praha 1926, 5 aquarelových listů reprodukovala šestibarevně ČGU, číslovaný výtisk 236/1500, brož nestránkováno, 8°, otřepené okraje - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Zápisky z nemoci |
| Autor: | Horal Josef |
| Popis: | Melantrich Praha 1946, 5 původních litografií J. Liesler, 92 stran, 8°, rozlepená vazba, natrž. hřbet - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Stavitel chrámu - Památník básníka a myslitele Otokara Březiny |
| Autor: | redakční kruh - E. Chalupný, V. Charvát, D.M. Pavlíček, J. Šíma |
| Popis: | Čin Praha 1941, výtvarný doprovod, frontispice a titul Fr. Bílek, celopl. vazba, 294 stran, 4°, razítka a nálepka knihovny - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Angela |
| Autor: | Fracchia Umberto |
| Popis: | Dp Praha 1925, 5 dvoubarevných litografií Jan Rambousek, celopl. ražená vazba, obálka vevázána, 214 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Z "Písní lásky" Ricardy Huchové |
| Autor: | |
| Popis: | Fr. Borový Praha 191°9, knihu vypravil V. H. Brunner - rytina v titulu, brož 32 stran, 8°, mírně ušpiněná obálka - jinak dobře zachováno |