| Název: |
Projekt Scavenger (vědeckofantastický příběh z naší doby) |
| Autor: | Běhounek František |
| Popis: | Albatros Praha 1975, ilustr. Václav Junek, celopl. vazba 157 stran, 4°, dobře zachováno |
| Název: |
Lovci orchidejí I. - III. |
| Autor: | Flos František |
| Popis: | SNDK Praha 1988, ilustr. Václav Junek, celopl. vazba 151+142+165 stran, 3 svazky, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Rolf zálesák |
| Autor: | Seton Ernest Thompson |
| Popis: | Mf Praha 1984, ilustr. Jaroslav Lukavský, brož 216 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Nebezpečí je mým živlem |
| Autor: | Craig John D. |
| Popis: | Orbis Praha 1969, ilustr. B.Vančura, lamino 214 stran, 8°, hřbet zašpiněn, zažloutlé desky, razítko knihovny |
| Název: |
Lovci kožišin |
| Autor: | Flos František |
| Popis: | Olympia Praha 1987, ilustr. Zdeněk Burian, brož 304 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Alak - šak |
| Autor: | Hor Vladimír |
| Popis: | Pražské akciové tiskárny 1944, ilustrace + obálka Jan Podhajský, brož. 378 stran, 8°, pošk. hřbet,potrhané kraje pbálky; knižní blok - dobře zachován |
| Název: |
Trosečník z Cynthie |
| Autor: | Verne Jules, Laurie André |
| Popis: | SNDK Praha 1963, edice Karavana, ilustrace Adolf Born, brož 353 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Malečkův kamarád |
| Autor: | Charous Č., Charousová M. |
| Popis: | Vojtěch Šeba Praha, bez data, čb. ilustrace F. Horník, celopl. vazba 166 stran, 8°, mírně odřený hřbet, světlé skvrny na předních deskách, hnědé tečky na ořízce - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Děti černé kotliny |
| Autor: | Prokeš L. |
| Popis: | O. Šeba Praha 1941, čb. ilustrace Miloš Novák, polopl. vazba 195 stran, 8°, část. odtržený hřbet, četné světlé tečky na deskách, hnědé tečky na ořízce - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Chlapci hrdinové |
| Autor: | Amicis Edmondo de |
| Popis: | J. Jiránek Železný Brod 1943, ilustrace Vlad. Linka, polopl. vazba 90 stran, 8°, na deskách a na ořízce hnědé tečky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Šťastné dětství III.díl - Ola v městě |
| Autor: | Hamsunová Marie |
| Popis: | Šolc a Šimáček Praha, bez data, čb. ilustrace v textu a 4 barvotisk. přílohy Jiří Wowk, polopl. vazba 209 stran, 8°, ušpiněné desky, ušpiněné stránky, jedna barvotisk. příloha uvolněná - stopy používání |
| Název: |
Boj o les |
| Autor: | Týnecký Josef Hais |
| Popis: | Melantrich Praha 1932, čb. ilustrace v textu a bar. křídové přílohy Otakar Štáfl, polopl. vazba 257 stran, 8°, mírně ušpiněné desky, odřené rohy, mírně uvolněné zadní desky, na ořízce a na předsádkách hnědé tečky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Prázdniny v pralese |
| Autor: | Grey Zane |
| Popis: | Olympia Praha 1970, čb. přílohy Jaromír Vraštil, celopl. vazba 156 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Lovci mamutů |
| Autor: | Štorch Eduard |
| Popis: | SNDK Praha 1964, čb. ilustrace v textu a bar. přílohy Zdeněk Burian, lamino 259 stran, 8°, natrž. hřbet, na ořízce drobné skvrny, některé stránky mírně ušpiněné - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Srub nad řekou |
| Autor: | Šubert F.H. |
| Popis: | B. Smolíková-Mečířová Praha 1942, čb. přílohy Miloš Novák, polopl. vazba 144 stran, 8°, vybledlé desky, na ořízce a na některých stránkách drobné nevýrazné skvrny - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Divoká rodina |
| Autor: | Týnecký Josef Hais |
| Popis: | Novina Praha 1933, čb. ilustrace v textu a bar. přílohy Otakar Štáfl, polopl. vazba 228 stran, 8°, hnědé tečky na ořízce - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Boj o první místo |
| Autor: | Foglar Jaroslav |
| Popis: | Blok Brno 1969, celopl. vazba 104 stran, 8°, na vnitřní straně přebalu a na hřbetě knížky malá nevýrazná skvrna od tekutiny - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Vláďa hlásí finále |
| Autor: | Muhlstein Ludvík |
| Popis: | Karel Synek Praha 1935, čb. ilustrace Vlastimil Rada, polopl. vazba 225 stran, 8°, prasklý hřbet, na ořízce a na stránkách drobné skvrny - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Jezero sedmi světel |
| Autor: | Svojše Jaroslav |
| Popis: | Šebek a Pospíšil Mladá Boleslav 1991, čb. ilustrace Gustav Krum, brož 112 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Všichni muži přes palubu |
| Autor: | Sacharnov Svjatoslav |
| Popis: | SNDK Praha 1967, bar. ilustrace Miloš Noll, lamino 84 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Trampoty páně Thompsonovy |
| Autor: | Verne Jules |
| Popis: | Josef R. Vilímek Praha 1925, čb. ilustrace L.Benett, polopl. převazba 430 stran, 8°, na ořízce a na některých stránkách malé nevýrazné skvrny - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Bronzový poklad |
| Autor: | Štorch Eduard |
| Popis: | SNDK Praha 1954, čb. ilustrace Zdeněk Burian, polopl. vazba 173 stran, 8°, odřené a mírně ušpiněné desky, stránky ušpiněné od listování - stopy používání |
| Název: |
Old Surehand II.díl |
| Autor: | May Karel |
| Popis: | Olympia Praha 1985, čb. ilustrace Gustav Krum, lamino 326 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Pražská hostina Arséna Lupina - 15 dobrodružství |
| Autor: | Juhn Kurt |
| Popis: | Sfinx Bohumil Janda Praha 1934, celopl. vazba 261 stran, 8°, téměř odtržený hřbet, bílé skvrny na deskách, uvolněná předsádka, ušpiněné stránky - stopy používání |
| Název: |
Na českém slunci - výbor z české prosy a poesie pro mládež |
| Autor: | Hlouškovi J.a B. |
| Popis: | Lidová tribuna Praha 1923, brož 117 stran, 8°, hřbet přelepený bank. páskou, ušpiněná a otřepená obálka, rozpadlá vazba - mírné stopy používání |
| Název: |
U pravěkých lovců |
| Autor: | Augusta Josef |
| Popis: | SPN Praha 1971, ilustr. Zdeněk Burian, lamino 166 stran, 7 příloh, 8°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Lovci mamutů |
| Autor: | Štorch Eduard |
| Popis: | SNDK Praha 1962, ilustr.Zdeněk Burian, polopl. vazba 280 stran, 8°, mírné stopy užívání - razítko knihovny |
| Název: |
Osada Havranů |
| Autor: | Štorch Eduard |
| Popis: | Albatros Praha 1975, ilustr. Zdeněk Burian, celopl. vazba 124 stran, 8°, mírné stopy užívání |
| Název: |
Bronzový poklad |
| Autor: | Štorch Eduard |
| Popis: | Albatros Praha 1979, ilustr. Zdeněk Burian, celopl. vazba 171 stran, 8°, dobře zachováno |