| Název: |
Fantazie, hra, skutečnost - mechanické hračky a modely |
| Autor: | Konvička Jiří |
| Popis: | Mf Praha 1969, ilustrace autor a František Kobík, čb. fotografie, lamino 216 stran, 8°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Výpočetní technika pro obor vodní hospodářství a vodní stavby |
| Autor: | Gabriel Pavel - Kratochvíl Jiří - Šerek Milan |
| Popis: | SNTL Praha 1982, 157 obrázků, 19 tabulek, celopl. vazba 504 stran, 8°, nalomené desky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Populární astronomie II.díl - všeobecný popis nebes |
| Autor: | Flammarion Camille |
| Popis: | Hejda a Tuček Praha, bez data, 147 obrázků, map a diagramů, celopl. vazba 548 stran, 8°, na ořízce a na některých stránkách drobné nevýrazné skvrny - jinak velmi dobře zachováno, místy poznámky tužkou |
| Název: |
Autogenní svařování a řezání kovů |
| Autor: | Bouček Karel |
| Popis: | Svaz pro autogenní sváření kovů Praha 1945, 200 obrázků, brož 251 stran, 8°, potrhaná a ušpiněná obálka, potrhaná poslední stránka - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Politická arithmetika I.díl - mathematická theorie úrokování |
| Autor: | Svoboda Jindřich |
| Popis: | Spolek posluchačů komerčního inženýrství Praha 1926, celopl. vazba 336 stran, 8°, odřené a mírně ušpiněné desky - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Strojírenská technologie |
| Autor: | Hluchý Miroslav a kol. |
| Popis: | SNTL Praha 1969, 413 čb. a bar. obrázků, 17 tabulek, lamino 344 stran, 8°, otřepený hřbet, mírně ušpiněné desky, místy mírně ušpiněné stránky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Technologie pro nástrojaře pro II.a III.ročník učebního oboru nástrojař |
| Autor: | Křešnička Jan |
| Popis: | SNTL Praha 1964, 325 obrázků, polopl. vazba 320 stran, 8°, odřené hrany desek, část.uvolněno prvních 15 listů - jinak dobře zachováno |
| Dostupnost: | Rezervováno |
| Název: |
Stohmanns Handbuch der Zuckerfabrikation - funfte Auflage |
| Autor: | Schander Alfred |
| Popis: | Verlagsbuchhandlung Paul Parey Berlin 1912, 384 čb. obrázků v textu, 4 vložené přílohy, celopl. vazba 810 stran + 24 stran inzertní přílohy, 8°, malá světlá skvrna na předních deskách - jinak výborně zachováno |
| Název: |
Surovárenské cukroviny - technologie, kontrola, tepelná technika a teorie sváření |
| Autor: | Šandera K. |
| Popis: | Ústřední spolek československého průmyslu cukrovarnického Praha 1935, 26 obrázků, celopl. vazba 136 stran, 8°, mírně ušpiněné desky - jinak velmi dobře zachováno |
| Dostupnost: | Rezervováno |
| Název: |
Kniha o televisi |
| Autor: | Barrie R. |
| Popis: | Jaroslav Sedláček Praha 1938, bar. přílohy Sláva Horák, polopl. vazba s nalepenou obálkou 96 stran, 8°, výborně zachováno |
| Dostupnost: | Rezervováno |
| Název: |
Almanach k.k. Österreichischen Staatsbahnen 1918/1919 |
| Autor: | |
| Popis: | Wien 1918, karton vazba, 899 stran, 8°, četné reklamy, desky odřené a ušpiněné, dobře zachováno |
| Název: |
Radiotechnika |
| Autor: | Trůneček Jiří Ing. Dr. |
| Popis: | Práce Praha 1952, čb. fotografie a ilustrace, brož 201 stran, 8°, potrhaný přebal, uvolněná vazba - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Zázraky moderních strojů - kniha mládeže o československém průmyslu |
| Autor: | Bartoš Josef, Klestil Jan |
| Popis: | Gustav Voleský Praha 1937, čb. fotografie a ilustrace, polopl. vazba 126 stran, 8°, odřené hrany a mírně prasklý hřbet - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Německo - český slovník železniční |
| Autor: | |
| Popis: | Vydavatelské družstvo českých úředníků železničních Praha 1923, polopl. vazba, 503 stran, 8°, vazba mírné stopy používání - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Koželužství I.a II.díl - Výroba holiny ze surové kůže a Vyčiňování kůže na useň |
| Autor: | Kubelka Václav |
| Popis: | Čs. společnost koželužských chemiků Brno 1947 a 1948, čb. fotografie a ilustrace, brož 243+327 stran, 8°, I.díl-mírně ušpiněná a pomačkaná obálka, větší hnědá skvrna na předsádce a následujících deseti stránkách, celá kniha přehnutá, stopy používání / II.díl-natrž. hřbet, mírně pomačkaná obálka, na stránkách místy nevýrazné skvrny, mírné stopy používání - místy podtrháno tužkou |
| Název: |
Mladý letec - časopis mladých přátel letectví |
| Autor: | Zoufalý Kamil a kol. |
| Popis: | Aeroklub Republiky československé Praha 1946-1948, ročník XII. a XIII., u ročníku XII. 6 čísel, ročník XIII. kompletní, každé číslo cca 16 stran, 4°, prasklý hřbet, ušpiněné a odřené desky, v čísle 3 uvolněné listy - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Rozpoznávání letadel |
| Autor: | Skopal, Kadlec, Helmich, Hanzal |
| Popis: | Naše vojsko Praha 1958, četné čb. fotografie a ilustrace, polopl. vazba 433 stran, 8°, potrhaný přebal, na předsádkách nevýrazné drobné skvrny, stopy používání |
| Název: |
Elektrotechnika v teorii a praxi |
| Autor: | Dobrovolný Bohumil |
| Popis: | Josef Hokr Praha 1941, 441 obrázků, 58 příkladů, brož 191 stran, 8°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Sklářské besedy |
| Autor: | Paraubek F.N |
| Popis: |
Orbis Praha 1944, brož 231 stran, 24 kreseb v textu, 18 stran příloh s 29 obrázky, 8°, stopy používání O sklářství a jeho technikách, surovinách a postupech výroby. |
| Název: |
Strojní součásti díl I. |
| Autor: | Pleskot - Novák - Šlégl |
| Popis: | SNTL Praha 1954, 872 obrázků, 123 tabulek, polopl. vazba 564 stran, 8°, mírně ušpiněné desky, odřené hrany, na předsádkách a vnitřní straně desek hnědé tečky - jinak dobře zachováno |
| Název: |
Revolvery a pistole |
| Autor: | Žuk Alexandr Borisovič |
| Popis: | Naše vojsko Praha 1988, četné čb. ilustrace, celopl. vazba 336 stran, 8°, velmi dobře zachováno |
| Název: |
Radiotechnika - vyšší kurs radiových přijímačů pro opraváře i amatéry |
| Autor: | Chvojka František |
| Popis: | Práce Praha 1952, 527 obrázků, polopl. vazba 486 stran, 8°, výrazněji ušpiněné desky, na předsádkách, vnitřní straně desek a některých stránkách četnější drobné hnědé skvrny, hnědé tečky na ořízce - mírné stopy používání |
| Název: |
Zbraně / Rukověť pro aspiranty a důstojníky v záloze část XX. |
| Autor: | |
| Popis: | Bez vydavatelských údajů, čb. ilustrace v textu, 4 bar. složené přílohy, brož 144 stran, 16°, ušpiněná a otřepená obálka, na některých stránkách četné nevýrazné skvrny, na přílohách drobné hnědé skvrny, příloha 2 a 3 otřepená - stopy používání |
| Dostupnost: | Rezervováno |
| Název: |
O letadlech - názorný výklad techniky a dějin létání |
| Autor: | Karlson Pavel |
| Popis: | Česká grafická Unie Praha 1939, 176 ilustrací Gerda Beckerová, celopl. vazba 394 stran + 40 čb. přílohy na křídě, 8°, mírně odřené desky - jinak velmi dobře zachováno |
| Název: |
Českoslovenká letadla 1.a 2.díl / 1918 až 1945, 1945 až 1984 |
| Autor: | Němeček Václav |
| Popis: | Naše vojsko Praha 1983 a 1984, 76+56 stran čb.přílohy, celopl. vazba 368+248 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Ilustrovaná historie letectví - Wirraway, Polikarpov Po-2, Albatros |
| Autor: | Kučera Pavel, Vraný Jiří, Novotný Josef |
| Popis: | Naše vojsko Praha 1988, ilustrace M.Ovčáčík, S.Smékal, J.Sarboch a J.Novotný, čb. ilustrace a fotografie v textu, brož 152 stran + 12 stran bar. přílohy, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Naše první křídla - ze začátků našeho letectví |
| Autor: | Beneš Pavel |
| Popis: | Mf Praha 1955, čb. ilustrace Miloš Hrbas, čb. fotografie, celopl. vazba 295 stran, 8°, na okrajích vybledlé desky, přední desky mírně uvolněné, pomačkaná stránka před titulem, knižní blok velmi dobře zachován |
| Název: |
Vrtulníky |
| Autor: | Svoboda Václav |
| Popis: | Naše vojsko Praha 1979, čb. ilustrace Jiří Švec, čb. fotografie, celopl. vazba 324 stran, 8°, dobře zachováno |
| Název: |
Civilní letadla 1.a 2.díl |
| Autor: | Němeček Václav |
| Popis: | Nadas Praha 1981, 364 fotografií, 20 výkresů (1.díl), 202 fotografií, 17 výkresů, 26 ilustrací v textu (2.díl), celopl. vazba 392+360 stran, 8°, dobře zachováno |